Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.


Viestit - Luontipäivä

Sivuja: [1]
1
Hei!
Asensin Ubuntun 8.10 Hp:n läppäriin joka on alle puoli vuotta vanha. Asennus kesti tolkuttoman pitkään, joten alkuun ajattelinkin siinä menneen jonkin vikaan. Tein uuden levyn ja aloitin asennuksen, mutta kesti aivan yhtä pitkään. Yön yli kun kone oli raksuttanut, niin näyttö oli pimeänä, eikä ottanut mitään käskyjä vastaan. Sammutin koneen virtanapista väkisin ja käynnistin uudestaan.
Ubuntu oli asentunut, mutta heti kun ruutuun tulee ubuntun latauspalkki, alkaa koneen tuuletin pitämään kovaa hurinaa?? Lisäksi järjestelmä toimii suunnattoman hitaasti?

Asensin järjestelmän siis kolmeen kertaan, kun ajattelin alkuun että jokin on mennyt asennus vaiheessa  vikaan. Erityisesti kuitenkin huolettaa tuo tuulettimen hurina. Osaako kukaan neuvoa?

Sivuja: [1]