Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.


Viestit - Child_of_night

Sivuja: [1]
1
Ubuntu tietokoneissa / Finch
« : 12.04.08 - klo:10.55 »
Asensin Finchin, mutta en osaa käynnistää sitä. Osaako joku auttaa ?

2
Ubuntu tietokoneissa / Vs: Pandora's Jar
« : 07.04.08 - klo:20.06 »
Joo, ton viestiketjun luin jo aikaisemmin ... Kokeilin noita kahta sovellusta myöskin, mutta ei ollut ihan sitä mitä hain...

3
Ubuntu tietokoneissa / Pandora's Jar
« : 07.04.08 - klo:18.03 »
Saako Pandora's Jarin toimimaan Ubuntulla, ja jos niin miten ?
Mistä kyseisen ohjelman saa ?

4
Ubuntu tietokoneissa / Last.FM-musiikin lataus ?
« : 06.04.08 - klo:15.38 »
Elikkä ongelmana on se, että haluaisin ladata Last.Fm-sivuilta musiikkia (mp3-muodossa) mutta tuo Free Music Zilla ei toimi Linuxilla, eikä toiminut Winelläkään yrittäessä... Onko mitään muuta ohjelmaa jolla voisi helposti ladata kappaleita ? Jos on, voiko joku myöskin antaa helpot ohjeet sen asennukseen ?

5
Ubuntu tietokoneissa / Songbird-asennus
« : 29.12.07 - klo:14.05 »
Latasin songbirdin (http://www.songbirdnest.com/)
pakettitiedoston, ja purin sen työpöydälle.
Sieltä paljastui jos jonkinlaista tiedostoa, eikä minulla ole harmainta aavistusta kuinka se asennetaan, voisiko joku auttaa ?

6
Eli :
Olisin asentamassa sittenkin Windowsia vain ubuntun rinnalle, toiseksi järjestelmäksi.
Kysyisin siis seuraavaa :
Jos muutan toisen kiintolevyn (vai mikä se nyt onkaan) tyypin windowsille sopivaksi., ja jätän toisen linuxille sopivaksi, jääkö Ubuntu tuolloin automaattisesti toiseksi järjestelmäksi, vaiko jääkö toinen kiintolevy vain ilman käyttöä ?

7
Ai, että pitäisi osioida niin, että se käyttää koko kiintolevyn, ja tiedostot poistuvat siten  ???
Muuttaako se siis jotenkin tiedostotyypin :D ?

8
En nyt tiedä kuuluuko tämä tänne, mutta ongelma on seuraava :
Mulla oli Windows XP.  Tuli kuitenkin ongelmaa tietoturvan kanssa, jotenka hätä ratkaisuna asensin sitten Linuxin, kun siskokin sitä suositteli.
Linux Ubuntu 7.10 ei kuitenkaan oikein miellytä, ja olenkin opiskellut nyt tietoturvan perusteet, joten haluaisin windowssini takaisin.
Asetin asennuslevyn levyasemaan, ja asennus eteni oikein alussa, kunnes tuli teksti : windows ei tunnista kovalevyn tyyppiä (tai jotain vastaavaa) ja siihen tyssäsi asennus.
Toivoisin todella saavani Windowsin takaisin, mutten vain tiedä miten.
Jos joku voisi mainita helpoimman mahdollisen keinon, miten saisin sen asennettua.

Sivuja: [1]