Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.


Viestit - markitos

Sivuja: [1]
1
Laitealue / Re: Canon MP130 monitoimilaite
« : 16.06.06 - klo:23.57 »
Joo tota 1500:sen ajuria olen kokeillut mutta sillä ei kyllä inahdakkaan tuo mp130. Ihme jos sen joku on saanut toimiin. Täytyy vaan vissiin Vintöötin puolella käydä skannaamassa ja tulostamassa, vakkei sen mitenkään kiinnostas... :(  Ei nyt viittis laitteita uusia ajuripuutteen vuoksi.

MV

2
Laitealue / Canon MP130 monitoimilaite
« : 16.06.06 - klo:10.05 »
Muutaman kuukauden Kubuntua käyttäneenä otsikon mukainen printteri/skanneri on jäänyt ainoaksi pc-laitteekseni jota en ole Kubuntussa saanut toimimaan, näyttää siltä ettei ko. laitteelle kertakaikkisesti ole ajuria eikä tukea vielä. Oliskohan joku keksinyt jotain konstia jolla saada laite tulostamaan ja skannaamaan Kubuntun kanssa??

M

3
Moi, uusi täällä foorumissa, ongelmani on Kubuntu Dapperissa sammutus tai uudelleenkäynnistys. Melkein joka kerta pitää ko. sammutus tai rebootti painaa kahdesti. Ensimmäisellä kerralla ei välttämättä tapahdu mitään tai saattaa jokin avoin sovellus sammua, toisella painalluksella sitten tapahtuu. Outo homma, muuten kaikki toimii mainiosti pöytäkoneessani P4 2,6GHz.

M

Sivuja: [1]