1
Laitealue / Vs: HP Mininote 2133
« : 01.05.09 - klo:11.38 »LainausLaita Option "PanelSize" "1024x600" xorg.confin Device osioon ja tuon näytön pitäisi toimia sitten. Meikäläisellä oli sama ongelma, kuva 1/3-osaa näyttöä suurempi.
Tein noin ja edelleen osa on piilossa, mutta nyt kun vie hiiren osoittimen näytön reunaan, työpöytä rullaa ja piilossa ollut osa tulee näkyviin. Saattaa olla ihan hyvä vaihtoehto tuokin. Ainakin selaimen linkkiä klikatessa, pompsahtaa nettisivuilla muotiin tullut miksinoitasittennimitetäänkin ikkunan päälle ja sen saa luettua kokonaan. Aiemmin alaosa jäi piiloon.
Oswald0, katsopa pari viestiä alkuunpäin...
Ilkka
Sulla on varmaan joku "virtuaali" resoluutio myös käytössä. Mitä näytön asetukset näyttävät resoluutioksi?

. Olen joskus tuota totemia käyttänyt youtube pätkien katsomiseen vanhalla myllyllä ja vaikutti "huomattavasti" nopeammalta kuin adoben flash. Sinänsä sääli, että se theora ei tullut siihen uuteen html-standardiin.(ainakin jos muistan oikein).
Se olisi edistystä , jos tuollasia flash kilkkeitä ei enää tarvisi...
Emolevy on asus m3n78-vm, nvdia 8200 piireillä. x:n kaatuilua en ole vielä testannut. Ilmeisesti nvidian piirisarja-ajurit ei vielä oikein pelitä.