Ubuntu Suomen keskustelualueet
Ubuntun käyttö => Laitealue => Aiheen aloitti: phaapa - 24.12.06 - klo:01.46
-
Ostin itselleni lahjaksi Arctecin usb-digitv tikun. Onko joku saanut sen toimimaan edgessä. Mikä olisi paras katseluohjelma. Hyvää joulua kaikille forumilaisille. ;D
Tulipa iltamyöhäsellä kirjoiteltua vähän pieleen. Digi TV laite on Artec T1 TVBox . Se on usb 2 ja 1.1 -liitäntäinen muistitikkua vähän suurempi. Laitehallinta tunnistaa sen ja se näkyy oman tietokoneen kohdalla kansiona CD 2. Montattua en sitä kuitenkaan saa. Kerneli on 2.6.17-10-generic. Toivottavasti joku pystyy auttamaan. Hyvää joulun jatkoa itsekullekin.
-
Mulla oli jossain vaiheessa tuollainen lainassa ja sain sen toimimaankin. En vaan muista mistä ohjeet lukasin... mutta toivoa siis on :) Kaffeinea muistaakseni käytin katseluun.
Edit:
http://forum.ubuntu-fi.org/index.php?topic=4970.0
Tuolla olin näköjään ihmetellyt digitikkuongelmani kanssa.