Ubuntu Suomen keskustelualueet
Muut alueet => Yleistä keskustelua => Aiheen aloitti: Lups - 13.11.14 - klo:00.44
-
Kaipailisin tietoa nettisivuista jonne voin säilöä kuvia ja suoralinkittää niitä tarvittaessa, niin ettei palvelu tee niistä pikselimössöä ja kuvat säilyvät siellä kunnes poistan ne (käsittääkseni esim. imgur poistaa joskus kuvia itse)? Olen kuullut sellaisesta kuin minus, onko se hyvä? Suositteluja!
-
Photobucketissa (http://photobucket.com/) ovat kuvat (rekisteröityneenä) säilyneet ainakin vuodesta 2006 asti:
(http://i20.photobucket.com/albums/b239/ourasi/Tortto_bill.jpg)
Kuva ensimmäisestä versiosta Firefoxin oikolukua:
Oikoluku Firefoxilla kirjoitettuihin viesteihin - Keskustelu - Tiede (http://www.tiede.fi/keskustelu/4758/ketju/oikoluku_firefoxilla_kirjoitettuihin_viesteihin)
Tällä hetkellä ilmainen tila 2G + 8G (tuli Android-palikan mukana), myös siirtomäärä 10G/kk.
Ubuntussa käytin aikaisemmin paljonkin Shutteria (https://launchpad.net/~shutter/+archive/ubuntu/ppa), josta oli todella helppo lähettää esim. ruutukaappauksia moniin ilmaisiin palveluihin. Jotkut niistä ovat vain vuosien mittaan sitten kadonneet (esim. Imagebanana).
-
Näitä on tullut käytettyä. Ei vaadi rekisteröitymistä ja on kuvat säilynyt näkyvissä pitkiäkin aikoja. Kuvat voi myös linkittää foorumille täydessä koossa.
http://jesusfuck.me/
http://postimage.org/