Ubuntu Suomen keskustelualueet
Ubuntun käyttö => Ubuntu tietokoneissa => Aiheen aloitti: FAIL - 18.07.12 - klo:21.20
-
Avasin päätteen ja kävi niin että kun asensin ohjelmaa pienensin sen, se on päällä mutta sitä ei saa ALT + TABilla esiin eikä se ole Unityn sivupalkissa. Siellä olisi iso kasa paketteja asennuksessa niin olisi kiva tietää missä vaiheessa on.. "gnome-terminal" prosessi on kyllä käynnissä eli se ei ole sammunut. Mitenköhän saisin sen auki?
-
Kyllähän sen pitäisi sieltä sivupalkista löytyä? Oletko kokeillut katsoa kaikilta eri työpöydiltä? Työpöydät saat esille painamassa sieltä sivupalkin alaosasta löytyvää ruudukon kuvaa.
-
Ei ole millään työpöydällä eikä sivupalkilla. Yritin avata uuden päätteen ja sama ongelma että se ei näy ALT + TABissa eikä sivupalkissa. Ei kai olisi pitänyt sitten mennä painamaan sitä - nappia.
E: Ongelma "ratkaistu" reboottaamalla, kovalevyssä ei tapahtunut mitään joten siitä päätellen homma kai oli valmis, ja nyt ohjelmat suostuu tulemaan Unityn sivupalkkiin.