Ubuntu Suomen keskustelualueet

Ubuntun käyttö => Ubuntu tietokoneissa => Aiheen aloitti: jyppi1966 - 27.03.12 - klo:21.10

Otsikko: Miten välisivun saa alapalkkiin?.
Kirjoitti: jyppi1966 - 27.03.12 - klo:21.10
Miten saadaan Ubuntu 8.04:ssa Google Cromessa välisivuineen alapalkkiin???, nyt kun Google Cromella on sivu auki ja painaa oikealla ylhäällä olevasta vaaka viivasta niin koko GC:me sivuineen menee alapalkin  alle oikeasta alakulmasta jonnekkin näkymättömiin eli liian alas. Voisiko joku vääntää rautalangasta miten saan sen alapalkkiin?. Kiitos vastauksista.  
Otsikko: Vs: Ubuntu 8.04
Kirjoitti: Storck - 27.03.12 - klo:21.14
Otsikkoon kannattaa keksiä jotain muuta kuin versionumero distrosta, se ei kerro juuri mitään.
Pari sanaa itse ongelmasta. . .

Tervetuloa palstalle.  8)
Otsikko: Vs: Miten välisivun saa alapalkkiin?.
Kirjoitti: Dost - 31.03.12 - klo:22.03
Voiko olla ikkunaluettelo kadoksissa? Sen voi lisätä klikaamalla alapalkissa toisella näppäimellä --> lisää paneeliin --> etsit ikkunaluettelo.

Jos ikkunaluettelo on vain siirtynyt liian sivulle, niin tarttumalla hiirellä sen "kahvasta" (ikkunaluettelon vasemmasta reunasta) siirrät sen parempaan paikkaan. Jos se on lukossa, eikä siksi siirry, niin klikkaamalla toisella näppäimellä "kahvan" kohdalla poistat lukituksen.
Otsikko: Vs: Miten välisivun saa alapalkkiin?.
Kirjoitti: jyppi1966 - 03.04.12 - klo:18.15
ISO KIITOS Dostille!, sain aikani räpellettyä hyvillä vihjeillä ikkunaluettelon kohilleen. :)