Ubuntu Suomen keskustelualueet
Ubuntun käyttö => Ubuntu tietokoneissa => Aiheen aloitti: trevori - 06.01.10 - klo:03.24
-
Toimiiko noi 9.10:ssä? oli päivityksen jälkeen ottanut pois käytöstä ja tarviisin lisätä ne. http://wiki.ubuntu-fi.org/Ep%C3%A4viralliset_ohjelmal%C3%A4hteet
-
Seveassia lukuunottamatta toimii.
-
Onkohan toi lista ok? kun poisti päivityksessä lähteitä lisäilin takaisin. http://pastebin.com/m586625f9 Operan ja googlen lähde näyttäs vielä olevan pois käytöstä niin tuleeko operan nyt päivityksiä, vai pitääkö lisätä lähde uudestaan?
-
http://repogen.simplylinux.ch/
-
Usein ku rupee pakettilähteitä kovin paljon olemaan on muutaman kuukauden sisään Ubuntun uudelleenasennus tiedossa. Itse pidän kolmanen-osapuolen lähteitä listalla vain sen aikaa että saan tarvitsemani kuten jonkin ajurin.
-
Tosi vähän tarvitsee epävirallisia lähteitä nykyään. Getdeb + Playdeb ja yksittäiset PPAt uusimmille ohjelmille.