Ubuntu Suomen keskustelualueet
		Ubuntun käyttö => Ubuntu tietokoneissa => Aiheen aloitti: LinuxLover - 02.07.09 - klo:16.46
		
			
			- 
				Hei ! 
Olisi muutama kysymys koskien Ubuntun ulkoasun muokkaamisesta.
Jos joku voisi antaa hyvät ohjeet seuraavien asentamiseen (En löytäny ohjeita itse)
1. Tämän GDM:n haluisin asentaa: http://gnome-look.org/content/show.php/Login-Scan-Fusion?content=54985
2.  Ja tämän splashin: http://gnome-look.org/content/show.php/Usplash+Theme+-+Fingerprint?content=50468
3. Haluisin asentaa myös tämän: http://gnome-look.org/content/show.php/Cairo-Dock+Ubuntu+New+Wave+Bottom+Panel?content=105273
Kaipaisin suomenkielisiä ohjeita, koska englanninkielen ohjeita joutuisin suomentamaan viikkoja
 (Ei mole mikään hyvä englannin taito)
Kiitoksia etukäteen ja kumarrus.
			 
			
			- 
				1. Järjestelmä->Ylläpito->kirjautumisikkuna->paikallinen->lisää
2.Josasin oli juttua, hetki menee enneko löytyy
3. Avant window navigator, ainakin sillä saa vastaavan ja voi säätää.
t: Antti  ;)
			 
			
			- 
				Pitää kokeilla noitten avulla, ilmoitan jos saan toimimaan :)
			
 
			
			- 
				3. Tuo teema on Cairo Dockille, joka sekin löytyy pakettivarastoista. Nuo molemmat Cairo Dock ja Avant Window Navigator löytyvät asennuksen jälkeen Apuohjelmista. :) Itse sitten käytän AWN:ää, koska pidän sitä parempana, mutta kukin käyttää tietenkin sitä josta tykkää. :)
EDIT:
2. Asenna StartUp-Manager ja kokeile sillä. Löytyy asennuksen jälkeen Ylläpito-valikosta. Jos tarvitset apua sen kanssa kysy tässä. :)
			 
			
			- 
				Selvä, pitää töistä lähtee kokeilee "tuunausta"  ;)