Ubuntu Suomen keskustelualueet
Muut alueet => Muut käyttöjärjestelmät ja Linux-jakelut => Aiheen aloitti: Eesaurus - 04.01.09 - klo:13.46
-
Mint 6 Felicia. Kun annoin tämän
sudo apt-get dist-upgrade
tuli tämä:
(http://www.aijaa.com/img/t/00072/3312337.t.png) (http://www.aijaa.com/v.php?i=3312337.png)
Kohta "Your /usr is broken, please fix it, before call this wrapper!" kiinnitti huomioni. Mistäköhän on kymysys? Kaikki tuntuu kyllä toimivan, mitä nyt se Mail Notification kyselee salasanaa, mutta se ei kuulune tähän.
-
Eikö tuo sano kelleen mittään? Pitääkö olla huolissaan? Googlettamalla löysin jotain, mutta ei ne oikein natsanneet tähän. Luulisin.
-
Tämä kyllä näyttää aika pahasti (tai vaikka hyvästi) siltä: http://ubuntu-virginia.ubuntuforums.org/showthread.php?t=1015137
-
Tämä kyllä näyttää aika pahasti (tai vaikka hyvästi) siltä: http://ubuntu-virginia.ubuntuforums.org/showthread.php?t=1015137
No niinpäs onkin, ihan sama ongelma. Huomasin tuon sivun kyllä jo aiemmin, mutta katoin huolimattomasti, että juttu olisi ollut vuodelta -05, mutta se olikin jonkun käyttäjän rekisteröitymisvuosi. Köh. :D Tein manööverit, nyt toimii.
Kiitos!